Cfg nasıl kullanılır? Cfg ne işe yarar? (Ayrıntılı anlatım)

Merhaba sevgili ziyaretçiler, bu yazımızda size cfgler ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Yoğun olarak nasıl kullanılacağı hakkında sorular geliyor, öncelikle nasıl kullanılacağını anlatalım.

Cfg nasıl kullanılır/çalıştırılır?

1. adım: İndirdiğiniz .cfg dosyasını, bilgisayarınızda counter strike’ı kurmuş olduğunuz alana girip /cstrike klasörünün içine atacaksınız.

2. adım: Daha sonra oyunu açarak server’a bağlanmadan önce konsola exec cfgismi.cfg yazacaksınız. Örnek: exec cshile.cfg

3. adım: Cfg dosyası verdiğiniz exec komutuyla işlenecek ve artık girmek istediğiniz server’a bağlanabileceksiniz, bu kadar basit bir işlem extra birşey yapmanıza gerek yoktur.

Cfg nedir, ne değildir, ne işe yarar?

Gelen bazı yorumlardan ve tepkilerden görüyoruz ki: HP mi arttırmak için cfg varmı? tek kurşunla direk kafadan vurabileceğim cfg varmı? hiç ölmeyeceğim cfg varmı? vs..

Cfg counter strike için bir ayar dosyasıdır. Sadece oyunu daha rahat oynamanız için bir avantajdır. Oyunu oynayış şekli kişiden kişiye değişir, bu sebeple birinin çok rahat ve güzel oynadığı config ile başka biri aynı performansı yakalayamayabilir. Bu yüzden Cfg ve hileler kategorisinden çeşitli cfg ler deneyebilir ve size en uygun olanını kendiniz seçerek kullanabilirsiniz, unutmayın ki cfg deki ayarlar ne kadar iyi olsada yine herşey sizin oynayışınızda bitiyor.

Sorularınız için mail adresimizi ve ilgili yazıların altında yorum özelliğini kullanabilirsiniz.

İyi oyunlar dileriz.

178 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir